Privátna zóna
Meno:
Heslo:
Partneri
10 Najčítanejších článkov
Posledné pridané firmy
Počasie v Martine
Meniny oslavuje
Dnes oslavuje meniny

Dnes >> Vratislav
Zajtra >> Alfréd

Prajeme všetko najlepšie.
pošlite im pohladnicu
Myšlienka dňa
Keby na zemi vládla láska, nepotrebovali by sme žiadne zákony.

 -- ARISTOTELES


Virtuálna prehliadka

Virtuálne prehliadky
Slovenska a Európy


Aktuality / Eaukcie
Elektronická aukcia mesta Martin
Testovacia vyzva - Predmet obstaravania
Začiatok aukcie
01.01.2012 09:00:00
Koniec aukcie
03.11.2025 09:55:00
Redakcia portálu

 Telefón:
 0915 839 934

  e-mail: office@zetagroup.net

  DOSTUPNOSŤ PORTÁLU
  web: www.mojmartin.sk
Výrocia
zdroj: Wikipedia
Taxi in Martine
 • CITY TAXI MARTIN
  Telefón
  0905 333 233; 0902 333 233; 043-422 34 22; www.taximartin.sk

 • Registrácia
  Dnes je 18. Jun 2024 02:10:11
  Denné Menu Verejné fórum Ubytovanie Podujatia, Kultúra Šport Inzercia  Fórum

  Vyhľadávanie:

  NOVÝ KOSTOL V ZÁTURČÍ


  2008-05-07 22:37:02

  hej saskia, všetko so všetkým súvisí, možno aj tá záhuba o ktorej hovoríš, lebo všetky záhuby pochádzali od hrubého nepochopenia tých najzákladnejších vecí.
  No väčšinou sa nepočujú, a až skaza na ne upozorní a pripomenie žial aj dôsledky.
  Všimni si našich mocných, ako oni uvažujú, na akú dlhú dobu. Ktosi im nahovoril, akýsi slogan,: " my sme už za vodou", a oni so svojou kuracou logikou tomu aj veria.
  Ako môže uveriť tomu človek stredne či vyšokolsky vzdelaný,? ako môže uveriť, že život nie je beh na krátku trať, ale život obnáša všetky dlžky a všetky hlbky...???
  Môže uvažovať takto človek vzdelaný ??? Ako môžu uvažovať ludia obyčajní, ked tieto slogany naplnajú tí "múdri" a plebs len kopiruje svoje vzory ???
  Skutočne žijem s tými plebejcami, poznám ich, a viem ako podlahnú klamstvu ilúzie života. ten pretlak v spoločnosti je obrovský, nikto ho rieši workoholizmom, nikto posadnutostou hrami či šialeným fandovstvom, nikto unikom vo večiach či prepychu, nikto unikom v hladaní exkluzívnych miest na svete, nikto promiskuitou, nikto drogami, alkoholom, no tvrdím, že drvivá vačšina je postihnutá svojou závislostou, a ani jedna neni lepšia či horšia. Všetko premení s hrubeho nepochopenia tých najzakladnejších atributov života. Starý Rím zakapal na svoju bezduchosť, dnes je doba úplnme totožná, dokonca si myslím že ešte horšia.
  Riešiť niečo komplexne, je riešenie samých seba, hlavne si priznať svoje závislosti, aby ich bolo možné pomenovať a následne odhaliť.
  ked som sa snažil balkimi či betarix pripomenuť tieto základy riešení príčin, tak sa posavili na odpor, lebo oni sa cítia cistejší ako čistí, ved stačí navštevovať spoločenstvo, modliť sa a byť dobrý, a s času na čas ponuknuť akési riešenie aby bolo.
  Všetko zakape na pýche a megalomanstve tupcov, horár,vari riadia tento svet polointeligenti ako som ja ? Uvažuj !
  V afrike v spomínanom kmeni nevládnu vzdelaní, lebo by boli nepochybne tom kde sme my teraz. No zrejme tam vladnu múdri, lebo prečo by inak uznávali hodnoty ktoré sú skutočnými hodnotami ?


  2008-05-07 20:56:39

  mravec, vďaka. som rada, že dokážem odhadnúť ľudí aj cez túto obrazovku.

  2008-05-07 19:40:18

  Mravec, určite nie, pred Bohom sme si všetci rovní ! Priorita by mala byť život, nie to, či bude o jeden či dva kostoly viac alebo menej na svete.

  2008-05-07 19:25:11

  Pekný večer, diskutujúci.
  Pokúsim sa nadviazať na pôvodnú tému o novom kostole, alebo lepšie povedané o kostoloch všeobecne, prípadne o systéme, ktorý sa nedá nespojiť so systémom spoločnosti, ktorého sa správne dotkla pani Saskia - tento systém zahŕňa i kostoly a ľudí ako takých, veriacich i neveriacich. To, čo tu chcem napísať je také jednoduché, že to asi ani nedokážem pár slovami popísať, lebo som už taký presiaknutý „múdrosťou“ tohto systému, že jednoduché veci sú mi vzdialené.
  Nedávno som sledoval dokument o jednom africkom kmeni v Etiópii, ktorý nebol civilizáciou takmer vôbec ovplyvnený. Títo ĽUDIA, ktorých by mnohí nazvali divochmi, žili v úžasnej harmónii s prírodou a ich hodnoty nepoznali takmer nič z nášho úžasného systému. Príduvší civilizovaní Európania sa čudovali, prečo títo ľudia nechcú od nich nič z toho, čo priviezli zo sebou (podľa nich samé potrebné veci). Domorodci niečo také vôbec k životu nepotrebovali. Boli spokojní s tým, čo majú a cestovateľov úprimne privítali bez akýchkoľvek zištných zámerov..., ... z tých ľudí žiarila úprimnosť, radosť zo života, radosť zo svojich detí, ochota si navzájom pomáhať, prispievať svojim málom k blahu celého spoločenstva, atď., atď., a mnoho ďalších hodnôt, ktoré už jednoducho v našej civilizovanej spoločnosti nenájdeme.
  Tí ľudia boli šťastní... Zaujímavé, že títo ľudia sa medzi sebou nehádali, nedokazovali si pravdu, nepoznali zlobu, nedelili sa na veriacich a neveriacich, nechodievali do kostola, neboli pokrstení a nemali žiadne z „povinných“ kresťanských sviatostí. Čo myslíte, sú títo ľudia Bohu milší, ako kresťanskí veriaci z nášho systému, alebo lepšie povedané MY, civilizovaní ...?
  Pekný večer.
  Mravec.

  2008-05-07 11:39:23

  horar, ja to beriem. Ale ten z toho druhého tábora o sebe netvrdí, že je inteligent . Ja iba, že ten asi vie o čom sú bezdomovci, pretože je s nimi dennodenne a opakujem, ako jeden z mála aj pre nich niečo urobil. /Prakticky, nie peknou teoriou/ Nepoznám ho osobne, viem ale kto to je a poznám problémy vzniku kempu od začiatku. Klobúk dolu, že sa na to nevykašlal. Ten mal iných oponentov, ako naši mládežníci.

  2008-05-07 10:17:25

  saskia, hovorila si o vyjadrovani sa... tak som ukazal vzorku z druheho tabora. to je cele. inak ked sa chcem zapojit do temy, precitam si vsetky prispevky co su v nej. a velmi pozorne.

  2008-05-07 06:55:33

  horár, urobil si to, čo robia naši novinári často. Vety vytrhnuté z kontextu. /pár citátov/ Zdá sa, že podrobne čítaš príspevky. Skús ešte raz a dokladne sa zamysli nad obsahom atolmových príspevkov. Pouvažuj o nich. Možno pre vačšinu z nás sú fantasmagorické. arogantné a "sektárske. " Ale bohužiaľ hlboko pravdivé. Myslím, že najviac to, čo chce atolm povedať, pochopil mravec. Snažil sa tu o tom napísať možno jemnejšie a "zrozumitelnejšie" ako atolm. Ale v podstate to isté. Je to o celej ľudskej spoločnosti, o ľudských hodnotách, o prioritách, o viere a o tom, že sa ženieme "do záhuby" . A toto si myslím patrí do tejto témy.

  2008-05-06 22:57:53

  vidím horár, že tebe a mnohým iným vzdelanie neprispelo moc rozumom, lebo keby hej, tak píšeš inak. Rozum a vzdelanie by malo isť ruka v ruke, no vidím, že to je len mojou prázdnou ilúziou.ale to tu hovorím stále dookola.
  Takže moje názory sú žialbohu stále platné, aj ked by som sa obišiel bez mojich "právd" a vôbec by mi nechýbali.

  2008-05-06 15:34:36

  par slusnych citatov pana atolma
  Moderná psychologia ciká mimo misu
  to tvoje "komplexné" riešenie balki je len výplod chorého mozgu
  domček s hovienok...
  nasiel by som ich viac. a to v case ked beatrix pisala slusne, nehovoriac o tom ze boli adresovane balkimu. to len na okraj. uz po tychto vetach by som sa ja osobne stiahol..
  najdu sa tam aj ine, zhadzujuce vs vzdelanych ludi.
  vies viem ze je vela zleho na skolach. nervozni ucitelia nedostatocne ohodnoteni, agresivni a drzi ziaci, rozpadnute triedy..
  a co sa tyka nazoru inych ja osobne som to vnimal tak isto, ako ked som mal 5 a poucovali ma co sa smie a co nie. ked si obhajovali nazor, tak to dospeli vzdali (mravec). ospravedlnujem sa ostatnym ucastnikom tejto diskusie, malo to byt v inej teme...

  2008-05-06 14:47:31

  horár, mládežníci majú svoj názor na svet, balki s beatrix niečo naznačili a vykašlali sa na to, lebo pár dospelákov im povedalo svoj názor. Ja im ich videnie neberiem, ale osobne mi prekáža napr. vyjadrovanie tej mladej veriacej a vysokoškolsky vzdelanej slečny. Atolm nezhodzoval vzdelaných ľudí, ale vyjadril názor na úroveň profesorov a učiteľov, ktorí formujú mládež. Máš pocit, že v našom školstve základnom, strednom , vysokom je všetko OK? Ja nie. Veď aj mocní tohto štátu si so školstvom nevedia rady už 20 rokov.Ale zlikvidovalo sa všetko, čo bolo dobré. Trvám na tom, že vysoké školy chrlia bakalárov, magistrov a štát nevie čo s nimi. Ale "profesori" majú robotu, a mládež pocit múdrosti./lebo majú VŠ./ Sestričky potrebujú VŠ, za chvíľu aj tie beatrixine upratovačky a hajzelbaby.

  2008-05-05 14:38:16

  to máš pravdu, ale veď predsa všetkým nám ide o spoločnú vec, ak my nebudeme držať spolu, nik nás nepodrží. A naviac, ak sa otvorene hlásim ku kresťanstvu, nemalo by to byť v rozpore s mojimi výrokmi či príspevkami, ako to v ich prípade, BohužiaĽ, je.

  2008-05-05 08:24:30

  mozno reagovali prehnane (hlavne na saskiu) ale nazory typu vsetci vysokolsky vzdelani ludia su zli (atolm) nerespektujem ani ja. skor si myslim ze maju celkom zaujimave nazory ale akosi ich nik nepocuva.. na balkiho stranke je to o niecom inom, aj ked je tam velmi malo prispevkov..

  2008-05-02 19:31:11

  horár, všimla som si to. Ale keď niekto nevie akceptovať iné názory okrem svojich, nemá čo robiť na takýchto fórach, čo, napokonm, aj oni dvaja pochopili. Je to lepšie,ako ruzdúchavať tu "plamene vášne a zlosti", nie ?

  2008-05-02 06:47:57

  nico020, nechcel som strkat nos do cudzich veci, ale skus si precitat na fore Beatrix 2008-03-04 14:52:53. ak si balkiho znamy, mal by si vediet, ze to podla vyjadreni na strankach mojmartin je jeden par, t.j. budu mat rovnake nazory, co dokazali v nejednej diskusii.
  pre rusanu: postrehla si ze by sa tu ukazal jeden z dvojice balki-beatrix v poslednych tyzdnoch? zrejme sa po miernom osocovani na ich teme vykaslali na celu diskusiu.. moj nazor.

  2008-05-01 15:58:11

  Re : nico 020 : nico, poznáš to príslovie : "Zabudol vôl, že teľaťom bol !" ? A navyše, kto mlčí, ten svedčí

  2008-05-01 15:56:37

  horar : to tlačivko....nie je to o lenivosti, si myslím. Ide o princíp. Kto chce, daruje tie 2%, kto nechce, nejde si pre tlačivo .

  2008-04-26 15:35:50

  martinko (balki) sam vies aky je problem na zaturci zahrat si nejaku loptovu hru asi si uz zabudol ze??? ked sme sa hravali na vasom parkovisku pred pepinom


  2008-04-26 15:27:24

  balki este ze sa ozves uz chapem preco si zanevrel na nas si uplne mimo si normalne KDH magor - prepac za uprimnost a pozdrav beatku ta ti uplne vytrela hlavu

  2008-04-15 06:39:24

  vazim si kazdeho, kto nie je lenivy vypisat jedno tlacivo a niekomu tym pomoct.

  2008-04-14 17:34:11

  dal som na zdravotnícke zariadenie,ktoré sa stará o chorých a starých ľudí,manželka pracuje v zdravotníctve

  2008-04-14 06:45:25

  pepsi, tak skus podporit oz sever. nie som veriaci, ale dve percenta som im prepisal....

  2008-04-11 21:01:00

  táto téma je o kostole na záturčí a o tých,čo ho chcú postaviť,teda aj o KDHákoch,poznám veľa silno veriacich ľudí,čo prídu do kostola sa vyspovedať zo svojich hriechov a keď víjdu von,tak sú riadne špiny a robia také veci,že im hanba,fuj.Potom sa zase vyspovedajú a je zase všetko v poriadku.Ja nie som veriaci,ale pre tento štát som spravil aspoň to,že poctivo chodím do práce,správam sa slušne,idem príkladom svojej dcére,som verný manžel a dokonca nenadávam.A politika ma už vôbec nezaujíma.Nech sa teda veriaci poskladajú na ten park,alebo to ihrisko,veľmi rád prispejem aj ja.Tak asi toľko,Beatrix a balki.

  2008-04-10 13:58:26

  paráda, na to, že to má súkromník je to teda nanič! Ten sa ale nepret´ha v kvalite poskytovanej starostlivosti.....hm,hm......... Ale platiť aby sme platili.......k tým moslimom - jasné, že nie sú horší, sú to ľudia,ako aj iní. Ľudia sa nedelia /ak sa to vobec dá/ na veriacich či neveriacich,ale na dobrých a zlých. Si myslím, respektíve som o tom presvedčená!

  2008-04-09 14:43:35

  áno, aj ja si myslím, že sú doležitejšie veci, ako výstavba nového kostola. A to vobec nie som proti veriacim. Nie som ateista, som katolíčka, do kostola nechodím, a tam hore je len jeden. Pre všetkých. Je mi jedno, či je človek ateista, mohamedán, luterán, katolík, jehovista, adventista aja neviem čo ešte. Doležité, podľa mňa je, aký je to človek. Myslíte si , že všetci,kto nie sú katolíci, sú neverci adostanú sa do pekla? Niekde som čítala, že moslimov je na svete už viac, ako katolíkov. Sú horší ako my? Neviem , iba kladiem rečnícku otázku. Poznám pár ľudí, ktorí boli mníškami, farármi, a dnes sú civilnými občanmi. Z vlastného presvedčenia. Sú podĽa vás, veriacich katolíkov , zlými ľuďmi? Rusanu problém v zdravotníctve nie je len otázkou peňazí. SONO /domček/ je vsúkromných rukách šéfa gyn. por. odd. A je to super výnosný biznis. /peňazí je tam dosť/ Prečo sa neinvestujú do kvalitnej starostlivosti? Na to sa treba pýtať majiteľa.

  2008-04-09 07:59:46

  su aj potrebnejsie veci. to je fakt

  2008-04-09 07:24:01

  k téme : nemyslím, že nový kostol je to najnevyhnutnejšie v našom meste. Pozrite sa do MFN do čakární niektorých oddelení pre ťažko chorých pacientov, nehovoriac o odborných ambulanciách typu ORL či alergológia.......podn´mienky, čas čakania kvoli nedostatku /vraj/ miesta, odborníkov.....špina /hygiena by si prišla na svoje/,či ambulancia chronickej bolesti v MFN,kde chodia smrteľne chorí pacienti na morfium. /osobná skúsenosť s členom rodiny/- veď len v tých podmienkach človek ochocrie,ale na nervy !!!! S týmto treba niečo robit. alebo SONO /domček pri nemocnici vzadu/,kde budúce maminy vyfasujú lístoček na poradie a behajú ako "marek po pekle" ,kým na ne príde rad! Paráda! ----. A to nepíšem o OPP /oddelenie pohotovostného príjmu/ - človek 3 týždne pred úmrtím tam čakal 4,5 hodín na uloženie na interné oddelenie!!!! Ešte stále ste presvedčení, že kostolík je to najpotrebnejšie ????? Ja nie. Vdaka!

  2008-04-08 14:17:58

  jasne!!! kostolov nikdy neni dost, pretoze ani blbost nema hranice, kde by sa ovecky hadzali o zem?

  2008-03-31 12:00:44

  pepsi, ja sa pri svojich 25 rokoch citim mlady. a slobodne som sa rozhodol pre vieru. nik ma do toho nenutil. slobodne som si vytvoril nazor a na zaklade neho som konal. mimochodom nechapem ako tvoj prispevok suvisi s temou. a obchodnych centier je tu az az. skus si prosim precitat najprv vsetky prispevky, potom skus vyjadrit svoj nazor.

  2008-03-31 11:24:51

  Pepsi ty si fakt mimo...KDH vo vlade? Ved sa tam nedostali, tak prosim ta uvedom sa. O vyhrade vo svedomi asi aj tak nic nevies, tak to neries. Za to ze si zatvrdnuty ateista nemusis nadavat na cirkev a Vatikan. Co si ty slobodne zmyslajuci clovek vlastne urobil pre stat? A ano, nevravim ze obcas nechodim do nakupnych centier. Ale nepotrebujem ich 10, jedno bohate staci. A samozrejme, ludia chodia do nakupnych cenier ale len preto, ze uz nemaju kam ist. Deti nemaju kde sportovat, nie su tu parky na prechadzky pre mamy s detmi, ci mladych. Si pozri co robi kostol na Severe s OZ a potom hovor. Co robia ti ekonomovia, len si hrabu do svojho vrecka, stavaju zbytocne drahe budovy ako severia, nakupne centra a nicia tak vsetku zelen. Pepsi si vedla ako ta jedla.

  2008-03-31 08:42:42

  O tých KDHákoch vo vláde by som sa ani nevyjadroval,ide im len o vatikánsku zmluvu-zmluva o výhrade svedomia,či ako sa to volá.To už je len záchrana pre náš štát.Absolútne nechápem,čo tam robia.Radšej nech idú medzi svoje ovečky.Potrebujeme tam schopných ekonómov a slobodne zmýšľajúcich mladých ľudí.A keď sa už Beatrix opieraš o nákupné centrá,tak mi povedz,či do nich aj ty nechodíš nakupovať?

  2008-03-25 13:33:17

  palba, citam prispevky Beatrix a balkiho na tejto stranke (nie len forum ale aj k diskusii o Severii). ad jedna - podla pisania balkiho (resp. arcticanfana asi je to to iste) im zalezi na zeleni a ad dva aj Beatrix pisala v tejto teme ze asi su predsa len potrebnejsie akcie ako kostol v zaturci. a ad tri nie som veriaci. ale viem co robi kosutska fara (hoci to vypada jak sportova hala) v spolupraci s OZ sever. tak som si povedal ze ked stat ide proti spolkom tak im nejake prachy (to ako 2 percenta z dani) dam sam. Vypada ze pre detvaky cosi robia.

  2008-03-25 11:31:45

  Prepac palba ale pozri sa kolko metrov stvorcovych zabral kostol a kolko tie trapne nakupne centra tak prosim ta nehovor tu o kusku travy. Do kamarata som ako decko chodila a nebolo to nic moc. Kruzky v kostole su o niecom inom. A nechapem preco vsetci ateisti tocia o tom, kolko cirkev dostava na kostoly, kruzky a podobne. Vobec to ta nie je. Cirkvi pomaly rusia co sa da, kedze mame vo vlade samych ateistov. Najviac sa na chode kostola podielaju jeho veriaci. Ked sa do toho niekto nerozumie tak nech nepise sprostosti. Seversky kostol robi viac pre sport a aktivity deti a tie institucie co tu boli spominane. Tie tahaju iba prachy a o nikoho sa nestraju.

  2008-03-24 15:38:52

  Snazia sa udrzat trochu zelene v casti za kostolom, tovnako je tam ihrisko pre deti na sport. Ktora institucia sa len tak stara o deti a vedie ich k slusnosti skoro nezistne? Tych par korun co sa plati na kruzky je uplne minimum. Zato ze ste tu vsetci ateisti, a neviete ci cirkev robi a nevystatuje sa tolko s tym ako politici ci podnikatelia, nemusite na nu nadavat!!!

  Tak toto je názor beatrix, nie som ateista.
  V podstate Áno má prevdu ale nie celkom. Prečo niekde zelen chrániť a inde na nej postaviť kostol.Keď iná inštitúcia dostane finančné prostriedky v rovnakej výške tak sa tiež postará aj o deti aj o iných, tiež vybuduje ihriská a krúžky pretože to až tak málo nieje. Čo tak CVČ Kamarát má tie isté príspevky od štátu? A tiež má krúžky za minimum.Nič proti kostolu ale skúste nájsť inú lokalitu, táto potrebuje niečo iné.

  2008-03-24 15:27:29

  A čo tak športoviská ?! Nič proti aj keď na sever je to 10 min pešo a tam je kostol nový . Nebolo by dobré urobiť niečo na vybitie energie pre mladých aby sme nenariekali že sa len flákajú a ničia? Čo sa pre nich v Záturčí urobilo? Jedno hrisko aj to je zamknuté a pustia tam deti len za peniaze!! Tak čo Vy na to?

  2008-03-04 21:10:56

  No mravec, spomenuli ste toľko mudrych ludi, ze uvazujem ze tu zacnem vypisovat kopec roznych citatov, ktore sa mi pacia a su podla vas od "mudrych" ludi. O tom som ale nechcela. Zas ste napisali, že vraj nechcete skatulkovat ludi na veriacich, neveriacich ci ateistov.Inak smiesne je, ze konkretne vy ste napisali a to citujem: "i keď som tiež veriaci človek", ze sa za veriaceho pokladate. Tak neviem ci si nestojite za svojimi slovami alebo co? Na druhej strane som vas az moc dobre pochopila. Myslite si, ze kostoly nic pre chudobnych ludi a bezdomovcov nreobia. Mozno konkretny kostol nie. Ale by ste sa cudovali, kolko roznych utulkov a pristreskov nie len pre bezdomovcov ale aj narkomanov zastresuje cirkev a veriaci ludia. To by bolo vsetko k tomuto. A kedze nerobite nic, neposudzujte knazov. Ja tiez neposudzujem, kedze nie som schopna dostatocne pomoct.

  2008-03-04 19:49:44

  Dobrý večer, Beatrix. Viete, jeden múdry človek raz povedal: neexistuje vec, ktorá by sa všetkým zo všetkých strán javila krásnou. To by bola asi moja odpoveď na vašu otázku, t.j., Vy možno vnímate to, čo som napísal, ako urážlivé, avšak zamýšľaný opak bude asi pravdou. Hlboko si vážim ľudí, ktorí robia čokoľvek pre druhého človeka (akéhokoľvek, nie len chudobného), dokonca si myslím, že skutočnú pomoc potrebujú skôr tí, ktorých by väčšina z nás nikdy neoznačila ako chudobných. Koniec koncov, pri spomínanom nie je ani dôležité deliť ľudí na veriacich a neveriacich, o nikom by som si netrúfol povedať, že je veriaci, či neveriaci, alebo ateista. Tým by som dal na javo len toľko, že nie som ochotný prijať akýkoľvek iný názor, ako ten, o ktorom si myslím, že je ten najsprávnejší. Hodili by ste do mňa kameň len preto, že ste možno nesprávne pochopili to, čo som chcel svojim príspevkom povedať? Rôzni ľudia vnímajú rôzne veci rôznym spôsobom - skúste sa, prosím, viac zamyslieť na slovami, ktoré som v pôvodnom príspevku napísal, a keď si budete istá, že ste ich správne pochopili a stále budete trvať na správnosti Vašej reakcie a budete chcieť do mňa hodiť kameň, rád sa Vám postavím ako terč... aaa, skoro som zabudol odpovedať, ... že čo konkrétne robím pre chudobných? Myslím, že stále veľmi málo, alebo lepšie povedané - pravdepodobne nič, ale ..., zasa jeden múdry "človek" povedal: podľa ovocia ich spoznáte, takže sa snažím, aby zo mňa bola pri oberačke aspoň malá (i keď možno kyslá) plánka. Pekný večer. Mravec

  2008-03-04 14:52:53

  No mravec, ak ty sa pokladas za veriaceho...tak dakujem pekne. V podstate nie som za vystavbu dalsieho kostola v Zaturci, lebo viem ze tam treba skor nove byty, zateplit tie stare, ihriska pre deti atd. V podstate veriaci ludia zo Zaturcia chodia do kostola na Sever, tak daleko to nemaju. Ale som razne proti tomu co pises o cirkvi. Myslim si, ze nemas v zivote hodnoty prave preto, ze do kostola nechodis...A to o tom plateni, ze nam bude odpustene za peniaze. Tym vyrokom si ma vazne nasral, by si sa mal uvedomit trochu. Co vsetko ty inteligent robi Severska farnost? Vies o tom vobec? Je to centrum pre mladych a deti. Su tam rozne kruzky, aktivity jazykove, sportove, turisticke. Snazia sa udrzat trochu zelene v casti za kostolom, tovnako je tam ihrisko pre deti na sport. Ktora institucia sa len tak stara o deti a vedie ich k slusnosti skoro nezistne? Tych par korun co sa plati na kruzky je uplne minimum. Zato ze ste tu vsetci ateisti, a neviete ci cirkev robi a nevystatuje sa tolko s tym ako politici ci podnikatelia, nemusite na nu nadavat!!! Kopec veriacich ludi nema problem pomoct ludom, ktorych by ste vy ateisti obisli oblukom. Ja sama nie som nejaka extra veriaca ale nebudem kritizovat nieco, co robi omnoho viac ako ja sama. Mravec co ty robis pre chudobnych ludi konkretne?????

  2008-03-02 12:56:52

  no to je stareee a komercne nevihovujuca vec!!!

  2008-02-07 16:13:47

  Zaturcie + Kostol =DD dobre, aspon bude kde hodit dalsie grafity ze, tak bezte si uctit "boha" sprejmi !!

  2008-02-02 18:40:25

  Neviem, či počúvam (vidím) dobre. Nový kostol? Nie som principiálne proti výstavbe takýchto "pamiatok", avšak dnešná doba by privítala viac iných aktivít z radov cirví, ako sú stavby nových "firemných" budov. Prepáčte, že ich takto nazývam (kostoly), i keď som tiež veriaci človek (aspoň si to o sebe myslím), no nech mi niekto vysvetlí význam týchto stavieb v súčasnosti, kedy mnoho ľudí postráda základné životné potreby, ... ahá, už asi tuším, na čo bude slúžiť tento nový kostol. Isto sa nejaký nový kňaz, ktorý bude spravovať tento kostol postará o to, aby kostol skutočne slúžil všetkým ľuďom a poskytne v ňom ubytovanie pre tých majetkovo najchudobnejších. Isto sa to nášmu stvoriteľovi bude viac páčiť, ako nedeľné modlikanie kostolných ľudí, ktorí ešte radi zaplatia za odslúženie omše s dobrým pocitom, že im bude za tieto peniaze odpustené. Takže, ak to bude skutočne takto a kostol bude slúžiť všetkým (napríklad aj bezdomovcom), rád prispejem na výstavbu nejakou tou korunkou, či svojou prácou. .... uhm, ale to by sa mohli za tie peniaze postaviť radšej nejaké vhodnejšie ubytovacie priestory.
  Dobrý večer. Mravec


  Stránku spravuje a vytvorila ju spoločnosť Zetagroup Software s.r.o. | online užívateľov 1129