Privátna zóna
Meno:
Heslo:
Partneri
10 Najčítanejších článkov
Posledné pridané firmy
Počasie v Martine
Meniny oslavuje
Dnes oslavuje meniny

Dnes >> Jakub
Zajtra >> Anna/Hana

Prajeme všetko najlepšie.
pošlite im pohladnicu
Myšlienka dňa
Láska je tá, ktorá ostáva stále - či jej všetko dávame alebo všetko odriekame.

 -- GOETHE


Virtuálna prehliadka

Virtuálne prehliadky
Slovenska a Európy


Aktuality / Eaukcie
Elektronická aukcia mesta Martin
Predaj budovy čerpacej stanice na p.č. KN 6680/2, vrátane príslušenstva a pozemkov p.č. KN 6680/1 a 6680/2 k.ú. Martin, ul. Horská, Martin
Začiatok aukcie
01.08.2024 09:00:00
Koniec aukcie
01.08.2024 09:30:00
Testovacia vyzva - Predmet obstaravania
Začiatok aukcie
01.01.2012 09:00:00
Koniec aukcie
03.11.2025 09:55:00
Redakcia portálu

 Telefón:
 0915 839 934

  e-mail: office@zetagroup.net

  DOSTUPNOSŤ PORTÁLU
  web: www.mojmartin.sk
Výrocia
zdroj: Wikipedia
Taxi in Martine
 • CITY TAXI MARTIN
  Telefón
  0905 333 233; 0902 333 233; 043-422 34 22; www.taximartin.sk

 • Registrácia
  Dnes je 25. Jul 2024 20:59:05
  Denné Menu Verejné fórum Ubytovanie Podujatia, Kultúra Šport Inzercia  Fórum

  Vyhľadávanie:

  VHB, S.R.O. SPRÁVA BYTOV - P.VRONKA


  2010-11-10 10:55:15

  Batman,nemas spravne informacie o tej Vronkovej chalupe-neprepisal ju na nevlastneho syna,ale na svojho vlastneho maximalne 4 rocneho syna,ktoreho vsak nema zo svojou manzelkou,ale zo svojou priatelkou.Vsetko sa da overit na nete.Kdovie,co daruje svojej malej dcere.Ale o tych uveroch,ked sa kvoli nejako zle vypisanym papierom pre banku dostali niektore baraky do financnych problemov sa naozaj hovorilo.A o tom predaji VHB-vela ludi kadeco hovori,cas ukaze.

  2010-11-10 10:12:18

  Ako vidim, kazdy tu ma kopec reci a ziadne ciny, pritom by sa mal najprv kazdy pozriet do zrkadla sam na seba!Zo skusenoti viem, ze ty najväcsi ohovaraci su 100 krat väcsie svine nez tí, ktorych ohovaraju, asi zavidia, inak sa to vysvetlit neda. Mozno to bude tym, ze si nevedia zarobit ani na ponosky. A na to aby to niekto hodnotil su tu prislusne organy a nie vy!

  2010-11-10 10:10:29

  prislusne organy a nie vy. /oprava/

  2010-11-10 10:08:35

  Ako vidim, kazdy tu ma kopec reci a ziadne ciny, pritom by sa mal najprv kazdy pozriet do zrkadla sam na seba!Zo skusenoti viem, ze ty najvecsi ohovaraci su 100 krat väcsie svine nez tí, ktorych ohovaraju, asi zavidia, inak sa to vysvetlit neda. Mozno to bude tym, ze si nevedia zarobit ani na ponosky. A na to aby to niekto hodnotil su tu prislusne organy a vy

  2010-11-09 23:53:23

  Pre Johnny777
  Ty musíš byť riadna slepačia riť, chvist sem chvist tam ako sledujem na rôznych forach. Tak my vysvetli prečo p. Vronka prepustil všetkých svojích starých zamestnanćon a prijal nových mladých a neskusených, aby dodrbali naše spoločenstvá, ktoré má v správe a robí nám učtovníctvo. Či to na pokyn majoritného vlastníka Kozáka? Vronka nikdy nevykazoval zisk, lebo on žil z provízií do vlastného nezdaneného vrecka. Už stihol aj chalupu prepísať na syna (nevlastného). Ale musí mať niečo veľmi ožehavého keď sa zbavuje firiem a majetku. Či mu už prišli na to ako podvádzal banky, hlavne SLSP, že keď chcelo nejake spoločenstvo získať úver a nesplňalo požiadavky hlavne v tom koľko malo našetrené na účte tak jednoducho previedol na určitu dobu na jeho účet peniaze iného spoločenstva? Stále nviem kto tu robí bieleho koňa Kozák alebo Vronka? Alebo ten konateľ Tatranábytku, ktorý kúpil starú Vronkovú firmu? To sú veľmi zaujímavé ťahy ľudé ktorí sa pred rokom ani nepoznali.

  2010-10-29 10:48:27

  Mili pani "Batman", "mta" a "Otrok",

  s byvalou Vronkovou firmou VHB Kozak nikdy nemal nic spolocne. Rozumiete? Kozak ma v inej firme - Sprava bytov podiel 60% a Vronka 40%. Pokial ma Kozak firmu pod kontrolou, nikdy ziadne dlhy tam nevzniknu. Pretoze Kozak nikdy nikomu nedlhoval, je financne nezavisly a slobodny, a nikto ho nedrzi za gule ako makkeho Vonsa. Pokial uz spominate tu nejake dlzoby, tak mili pani, jediny znamy dlznik z kandidatov je Vons. A to sa uz suska po Martine ze ked sa prevalil tento skandal, tak mu okamzite mecenasi teraz pred volbami zaplatili cast dlhov. Tak si snad kazdy sudny clovek domysli, o akeho vydieratelneho kandidata ide. A nielen v tomto, Vons ma problemov viac. A ak dovolite, primator nesmie byt ani makky, ani vydieratelny a hlavne musi byt lider. Vons nie je ani jedno.

  Adamec


  2010-10-24 16:52:42

  Ale ale čo sa to deje s naším pánom Vronkom, expertom na teplo, SVB a okolitý vesmír? Nejak sa nám zakopáva. Odrazu sa vytratil zo svojich firiem a nastrčil tam nejaké biele kone. Hrdo o sebe vyhlasuje, že je nezamestnaný, ale ako mu ako nezamestnanému mohla dať banka úver na kúpu bytu v Atriu? Chudák nič nemá ešte aj chalupu prepísal na syna. Z čoho bude splácať úver a leasing na auto? Je síce ešte konateľom v jednej firme so Zdenkom Kozákom kandidátom to na primátora, že by mal tam zaručený nejaký príjem? Už ani na poslanca nekandiduje lebo si nikdy nevie zapamútať svoje číslo. Ako keby som ho videl včera, keď pred 4 rokmi kandidoval tak si natlačil a tiež aj komplicovi Kašubovi stovky lístkov a hádzal ich do schránok po celom Martine. A nezvolili ich. Prečo? Lebo na tie lístky obaja dali zlé čísla. Ľudia síce volili čísla v domnení že volia pánov Vronku a Kašubu, ale volili úplne iných kandidátov.

  2010-06-24 01:26:28

  Dakujeme za info, velmi dolezite... Kozak je pre mna v minuse, ako ta jeho HZDS LS, rovnako aj v uvedenej strane pozitivny riaditel divadla. Pfuj, to su veci.

  2010-06-24 00:46:31

  Ano je to tak a nová firma sa volá Správa bytov - SK, s.r.o. a spoločníka mu robí Zdenko Kozák krajský poslanec a neuspečný poslanec do parlamentu za HZDS. No pán Vronka prehral zopár súdov a musí cáľovať tak dáva pôvodnu firmu do krachu. Ľudia z SVB-čiek utekajte od neho kým je čas. A pán Kozák tiež za chvíľu zistí s akým expertom sa to dal do podnikania.

  2010-06-17 11:49:11

  Pocul som ze pan Vronka zalozil nejaku novu firmu.Co sa deje,krachuje jeho terajsia firma?Ale preco zalozil sucasne s nou nejaku novu ak by sa mu nedarilo v podnikani?Alebo uz nebude spravovat byty?Viete o tom nieco viac?

  2009-09-16 09:49:19

  Docela dobrá správa:
  Martinská teplárenská bude vyrábať elektrinu a teplo z biomasy Fínska firma Metso Power inštaluje v Martine stacionárny kotol s bublinkujúcou fluidnou vrstvou.
  Výnosy z predaja elektriny a poskytovania podporných služieb pre elektrizačnú sústavu umožnia teplárenskej spoločnosti vyrábať teplo lacnejšie.

  Ak je to staršie, tak potom sa ospravedlňujem.

  2009-09-14 23:18:37

  Ak niekto tak rad sliape do pedalov na bicykli, tak sa necudujem koho schvalil na poberanie odmien v znameni gigajaulov. Pravdou je, zije tu iny predskokan cyklistu. JPP MBA ma aj meno,pockajme si na transparentnost, len tak za oponou. Potlesk nie je za vykon, ale za peniaze. Moj nazor.

  2009-09-14 17:42:54

  Saskia, ja si môžem obhajovať, koho ja chcem, len je zaujímavé, že túto otázku nedáš napr. feromovi, ten to jasne deklaruje a na druhej strane, je tu cely fan klub Martica, čo ti majú z toho?
  Mne bol Oravec ukradnutý, stačilo ho raz vidieť na TVT, myslel to možno dobre, ale vyjadrovanie hrôza, Vronka je mi ukradnutý tiež, mňa zaujíma, ako neplatiť veľa za teplo v Martine, to je zle? A preto si zháňam nejaké informácie a narazil som na toto fórum, resp. tuto tému, ktoré bolo v rovine JPP, ale už tu máme viac veci, ktoré sa dajú použiť, len toľko, ty za koho kopeš, bývaš v paneláku?
  A prezradím Ti jednu vec, ta „vec“ na Severe Vronkovi nevyjde, ma to hodne problémov a opozícia je tvrdá. Kauza Matra ma vôbec netrápi.

  2009-09-14 12:34:54

  V OR SR sa nehrabem,ale ak je pravdivé spomínané zloženie DR Martica a.s,tak to je teda góól...
  Vážení traste sa!To je tá najdôslednejšia kontrola činnosti predstavenstva spoločnosti,hospodáriacej s nepredstavitelne veľkým majetkom mesta.Pardón,veľkým áno,ale už ani nie moc mesta.
  Hviezdna rada vyzretých dôchodcov,ktorí energetike a ekonomike bohužiaľ nezasvätili ani len tú najchabejšiu časť svojho šťastne prežitého života,tí sú teda schopní detailne odhaliť nahorklú chuť aritmetickým radom zvyšujúcej sa variabilnej či fixnej zložky ceny za "gigajoule"tepla,namiešanú v spomínanom energetickom nápoji.
  Prosím vysvetlí mi niekto,kto ich tam navrhol a na čo?Okrem poberania odmien?
  Nominácia posledného člena DR,ktorého v minulosti od odsúdenia za úmyselné ublíženie na zdraví zachránila len predstieraná a odborníkom doložená čiastočná nesvojprávnosť je aspoň oprávnená...
  Ten má energiu v sebe...P.poslanec Kašuba môze dobre mienenými radami výsostne prospešnými mestu Martin pohodlne poťahovať povrázkami v ďalšej významnej oblasti v tichosti bez kladenia rúk do osieho hniezda.
  Ľudia večne kritizujúci sa mi zdajú pesimisti.Tých nemám rád.Tak už sem nenapíšem nič,hoci by sa dalo ešte mnoho.Len sa treba zobudiť,aby sa z prebratia z ružového sna v transparentnom háji nestal hlavybôľ a škrípanie zubov.....

  2009-09-11 13:31:07

  Kuric, o mrtvych len dobre, ale p. Oravec bol človek, ktorému ja hovorím kus de....a. A ešte, ty si advokátom p. Vronku? A čo za to máš? Bude zaujímavé sledovať vývoj ďalej. Aj spojenie Matry a jeho riaditeľa s touto "kauzou".

  2009-09-11 10:06:48

  Mám nejaké nové info. Vo veľkej zasadačke MU Martin prebehlo sedenie občanov časti Sever s Marticom, na cele s Ing. Obšívaným.
  Ide o akciu kedy stará a nevyhovujúca vymenníčka na Severe, bola tam vraj večierka, sa ide nahradiť vymenníkovými stanicami /VS/, ide tu len o to, kto ich spraví a aká bude cena tepla pre občanov.
  Demagogicky tu znova zazneli nejaké milióny za zrušenie starých rozvodov, ale o rušení starých rozvodov v časti „Štúrka“ a Podháj, kde robilo VS Martico sa o žiadnych miliónoch nehovorilo, ani nikde inde, kde si občania urobili VS sa staré rozvody nelikvidovali, tu ide o to postaviť časť občanov proti „celému“ Martinu, pre niečo, čo sa niekde nerobí.
  Dokonca vraj zaznela nejaká informácia o tom, že ľudia majú zimu v dome, kde je iná VS, ako od Martica. Je to možné, lebo niektoré bytosti na pokraji duševného zdravia, si vypínajú radiátory v zime s tým, že kalkulujú, že ich vyhrejú okolité byty, ale na verejnom fóre má takáto informácia smiešnu hodnotu. Takéto niečo môže použiť, ako argument iba rádio Jerevan. Toto sa deje vo viacerých bytoch bez rozdielu dodávateľa tepla.
  Ide tu skôr o boj, kto chytí túto časť s asi 120 bytmi.
  Najdivokejšia vízia, ale odznela, ak si to ten môj známy dobre pamätá, že môže nastať spojenie Martica a teplárne /čo nie je až tak nereálne/, ale že potom bude jednotná cena tepla, tak potom, prečo sa tak Martico vážne zaujíma o nejakých pár domov? To akože bude stáť teplo z teplárne rovnako, ako z nejakej veľkej VS, ktorú kedysi prevádzkovalo /myslím, to akože po spojení/ Martico?
  Tepláreň robí „polotovar“ a vo VS sa mení na konečný produkt, len toľko.

  Ferom: ku p. Oravcovi, vždy ho dali na zastupiteľstve, ako „predskokana“, pred vystúpením p. Vronku, ale to bola obrovská chyba, lebo tento fanatik nevedel poriadne artikulovať a veľký zástanca Martica Ing. Bernát ho vždy zosmiešnil. Bernát bol žaba na prameni, ten sabotoval odpájanie sa od Martica, ako sa len dalo a vymýšľal idiotské MHD a s tým šialené akcie, ako sčítať ľudí, ktorí nastupujú a vystupujú z autobusa, jediným človekom /manuálne - perom a papierom/ sediacim v autobuse, kto neverí tejto zhovädilosti, nech sa opýta zamestnancov MU Martin.

  Dozorná rada Martica:
  Gizela Ferenczová, Peter Torok, Ing. Ľudovít Košalko a Zita Sekerková, všetko na www.orsk.sk

  2009-09-11 00:54:49

  ferom,len klud,nenasie.raj sa az tak. Co ked ta to trafi priamo, tak ako toho Oravca > vraj bol v minulosti na urade jeden riadne znamy kokso. Ale tie dlzoby SVB co zanechal, ludia splacaju mozno dodnes. Mozno len nahodou je prave dcera Oravca veducou oddelenia v Matre, ktore uctuje obcanom mesta ceny za teplo.. Mozno preto Matra hlada noveho energetika, uvedena pozicia je na stranke mesta, ing.Pedanovej rod. Oravcovej, neostava ine riesenie. Odbornost manualna a intelektualna, ferom ty si riadny predator.

  2009-09-10 20:10:54

  Pán Vronka musí ležať Ing. Obšívanému riadne v žalúdku, lebo priznajme si kto sa voči nemu tak postavil a kto tak veľmi ohrozuje Martico, a.s. bohužial len pán Vronka a v minulosti nebohý pán Oravec. Dúfajme že zdravie pána Vronku je lepšie a vydrží dlhšie za nás bojovať keď ostatný sme taký zbabalý. Čo sa týka odbornosti viete si len predstaviť, že by Ing. Obšívaný Vám prišiel naprogramovať alebo nastaviť výmenikovú stanicu, či nabodovať pomerový merač, opraviť termohlavicu, či nastaviť prietok na stupačke,
  vyčistiť filter, servoventil či nebodaj vytvoriť program na účtovníctvo alebo rozúčtovanie pomerových meradiel tepla ja nie, ale pána Vronku veľa občanov to vidí bežné robiť. Čo sa týka morálky videl niekto pána Vronku opitého, fajčiť, piť kávu, sedieť v bare, žúrovať alebo počul vulgárne rozprávať asi nik. To že má mimo manželstva dve deti, ktorý chlap netúži po vlastných a keď dokázal vychovať cudzie dokáže aj vlastné. Ing. Obšívaný dokáže len drístať veď má kôli čomu (zistite si jeho príjem a spadne Vám gamba). Tie zisky čo by Martico, a.s. stratilo, keby vyhral pán Vronka tak by Ing. Obšívaný neprežil. Pánu vronkovi sa ochotne poskladám na dalšíl 497 Eur a budem radšej brat teplo od neho. Na margo poslancov, za koho bude kopať Ing. Košalko, Ing. Sovík, pani Sekerková keď berú slušné prímy v marticu, a.s. ako členovia predstavenstva či dozornej rady (nech verejne priznajú sloje prímy) potom sa len uvidí za koho kopú. Keby v energetickej komisii nebol pán Vronka už sme všetci okrem tých šťastne odpojených v prdeli. Len kôli nemu memohlo Martico, a.s. presadiť svoje záujmy do energetickej koncepcie. Kandidujte do VÚC pán Vronka a uvidíte koľký za Vami stojíme (povedzte mu to, lebo on nemá čas čítať blbosti na internete).
  Tak supermani, čo si otierate hubu o pána Vronku postavte sa otvorene voči takému silnému súperovi ako je Martico, a.s. a potom drístajte. Veď drístate pomaly v každom príspevku na Verejnom fóre (musíte byť ozaj Super a bezchybný keď dokážete si otierať hubu o každého).

  2009-09-05 00:10:46

  Tak sa mi zda, po precitani tu uvedenych prispevkov,ze menovana komisia a pocet poslancov ovalada maximalne tak energeticky napoj, tak velmi vzdialeny od vykurovania a cien tepla v domacnostiach.

  2009-09-03 12:56:45

  Problém tepla je problémom vysoko odborným a musí byť riešený komplexne.Rozhodne nie na základe adoptívnych či nemanželských detí p.Vronku,ale ani na základe momentálne dočasnej výhodnosti či nevýhodnosti, pre to či oné SVB.Názornosťou môže byť príklad Priekopy.V priebehu krátkeho obdobia sa ceny za dodávku tepla v rámci mesta menili v tejto mestskej časti od najvýhodnejších k najnevýhodnejším.Dôvody každý zainteresovaný pozná.Kdesi na začiatku bolo to "najlepšie rozhodnutie".
  Snáď by ho mala riešiť konkrétna energetická koncepcia mesta,ktorá by zohľadńovala problémy a záujmy všetkých do veci zainteresovaných, ale hlavne občanov.Pod pojmom konkrétna som myslel POUŽITEĽNÁ.Nie akási teoretická hatlanina z minulého storočia,ktorú ktosi vyhrabal v archíve,dal si robotu s prepísaním roku výroby na titulnej strane a použil ju v súlade s draho zaplatenými,pseudotransparentnými,vysoko imidžovými odporúčaniami istej báječnej organizácie.
  Kto ale by niečo podobné vypracoval?Odborná komisia mestského zastupiteľstva
  vyšperkovaná takými hviezdami ako p.Haščík/mimochodom nie je sám/,ktorý by bol najradšej vo všetkých komisiách?Škoda však že mestský úrad,v čase krízy
  strašiaci učiteľov zníženými mzdami štedro prepláca účasť len v dvoch.Hlásil sa teda do dvoch.V tej druhej je dokonca predsedom.Je ale úplne jedno v ktorej zrovna sedí,lebo ani v jednej nič neurobil ani neurobí.
  Čo sa týka p.Obšívaného či Vronku,bez ohľadu čo a kedy študovali,obaja majú potenciál vyriešiť problém s vykurovaním k spokojnosti občanov.Ich záujmy by
  nemohli byť však ničím a nikým ovplyvňované.Museli by byť skutočné,nie verbálne.

  2009-09-03 09:22:45

  Vidím, že ten Vronka nejako leží niekomu v žalúdku, hej mta, choď na Daňový úrad a zariaď mu to tam. Toto sú fakt „odborné“ posudky v rámci energetickej komisie ako hrom, veľmi úbohé až primitívne.
  Komisiu vieme. Ing. Obšívaný hovoril, že on alebo Martico? /ako osoba?/ nie je v komisii, ale zato je v nej p. Ing. Košalko, ktorý je aj v dozornej rade Martica a.s. Nájdete na www.orsk.sk. Tento Ing. Košalko poslanec za mesto Martin, musí byť odborník na energetiku, ak je v komisii a zároveň je v dozornej rade Martica. Ing. Obšívaný musí byť teda dobre informovaný o komisii.
  Ing. Grajciar je ekonomicky námestník v MFN, p. Boucik je zamestnanec teplárne, tak tomu hádam rozumie, p. Hascik, toho som spomínal o ostatných neviem nič a ani nemám čas to nejako zvlášť zisťovať, na to sú tu iní „odborníci“, čo vedia všetko veľmi presne na základe, počul som a jedna pani povedala.
  Pre Vrutocana, ja si môžem obhajovať koho chcem, aj keď mi Vronka môže byt ukradnutý, ale matematicky, ak si adoptoval deti ma môj + bod, ak ma nemanželské – bod, asi tak, to o tej adopcii sa asi u Teba neráta, ale to sem absolútne nepatri, hádam nebudeme preberať súkromný život napr. p.Ing. Obšívaného. To sú dosť primitívne posudky na niečiu odbornosť.
  Tiež ma zaujal odkaz na stránku http://www.uni.biznisweb.sk/, kde je aj p. Ing. Gorog, ten je známy martinčanom, hlavne cez Real s.r.o. a na Real s..r.o. mám svoj tvrdý názor, som len šťastný, že Real už dlhé roky neexistuje a ľutujem, že bol.
  Čo sa tyká prepojenie Priekopy s teplárňou, Martico najprv prerobilo uhoľnú kotolňu na plyn, ten bol svojho času za dobru cenu, ale potom išiel hore a tak tepláreň tam priviedla primárny okruh, lebo teplo bolo nesmierne drahé v tejto časti. Myslím si, že tu hlavne makali odborníci z teplárne, ale môže to byt aj naopak.

  2009-09-02 21:48:57

  No kto je pán Vronka? To je prípad pre Daňový urad. Plat má 15 000 Sk t.j 497 € ale on je taký macher že z toho platu dokáže vyživiť dve rodiny, kúpiť si drahu chalupu niekde v Hornej Štubni a ešte aj splácať auto na Leasing. Dokáže to niekto z Vás? Daňový úrad konaj a pýtaj sa kde na to vzal nezdanené peniaze.

  2009-09-02 14:18:00

  Predseda: F. Kamenišťák, poslanci: Buocik, Adamko, Košalko, Haščík, Grajciar, neposlanci: Lintner,Kudyja, Vronka.

  2009-09-02 12:32:57

  Chodim do prace autobusom prave po ceste,ktora bola vlani rozkopana kvoli pripajaniu Priekopy na teplarenske rozvody.Vtedy som uvedomil,ze tu narocnu investiciu-aj co sa tyka vedomosti,nielen penazi,mal na starosti odbornik na tepelnu energetiku-Martico.Ked porovnam Vronku,ktoreho prispevok v televizii Turiec som tiez videl,s prispevkom Obsivaneho,zastupca Martica u mna vyhral.Vronka na mna posobil skor ako amater,ktory sa chce prizivit na praci,ktore doposial urobilo Martico v spolupraci s Mestom Martin.Byt na ich mieste,pytam si od novych "odbornikov na teplo" peniaze,ktore investovali-za zmarenu investiciu,nielen za nedodrzanie zmluvy pri odpajani.Ved Mesto Martin zrejme pouzilo peniaze nas vsetkych!Kto je to vlastne ten Vronka?Kadeco sa pise v tomto prispevku,ale kto to je,co robil doposial,odkial vysiel a na co je este odbornik okrem tepla,za ktoreho sa teraz vydava.A k jeho moralke-ak je pravda,ze ma nemanzelske deti-taky clovek nebude mat moralku ani v podnikani,tak ho kuric moc neobhajuj .

  2009-09-02 09:50:49

  docela zaujímavé občan_mt1
  rád by som vedel, kto je v tej energetickej komisii, zatiaľ poznáme dvoch a obaja "nič" nevedia, vie niekto, kto sú ostatní?

  2009-09-01 13:46:14

  Zastupitelstvo, ktore som sledoval 30.08.2009, bolo zaujimave hlavne bojom o cenu tepla pre obyvatelov Martina, hlavne bytoviek.

  Ide hlavne o to, ci maju obcania sance rozhodnut sa, od koho budu brat teplu vodu na kurenie a TUV, alebo medium pre ich vlastne vykurovanie, t.j. vlastnu vymennikovu stanicu /VS/ napojenu na teplaren.

  Poslanec Zuberec mal za priklad SVB Jilemnickeho 29-41, „cinsky mur“ pred „puskami“.
  Tu ma SVB vlastnu /VS/, ktoru si sami zaplatili a toto sprostredkoval p. Vronka,. Pretoze by som bol rad, aby aj nas dom mal lacnejsie kurenie, tak som si zohnal viacere informacie.

  Co ziskate takouto VS:
  Platite menej za teplo, maximalne v rozdiele ceny tepla od teplarne, minus cena tepla od Martica, ale tento rozdiel sa neda brat, ako maximum, lebo k nemu musite pripocitat cenu za el. energiu pre VS /par KWh/, vodu pre VS /doplnanie sustavy, ziadne strasne cisla/ a odmena za „obsluhu“ VS. VS su uplne automaticke zariadenia, riadene pocitacmi, tak obsluha nie je narocna.
  Co sa tyka bezpecnosti, pochybujem, ze by vyrobky firmy Danfoss /ale aj ine/, boli nejako nebezpecne. Viac nebezpecne v domoch su stare plynove rozvody a stare sporaky v jednotlivych bytoch.

  Vasa VS, je omnoho pruznejsia ako velke VS Martica, setrite v troch rovinach,
  1.rozdiel ceny medzi teplarnou a Marticom
  2. tieto nove VS su ucinnejsie, ako velke a starsie VS, to znamena, ze s mensim objemom tepla zohrejete ten isty objem vody na kurenie a TUV
  3.neplatite vsetky tie straty, ktore vznikaju pri vykurovani travnikov, vidite to v zime, tu treba napisat, ze Martico ide po starych rozvodoch, ktore maju uz nejaky rok, je to ich chyba?

  dalej ziskate urcitu moznost do buducnosti, alebo hned, vyuzit ine zdroje /doplnkove/ tepla, ako su slnecne kolektory alebo tepelne cerpadla, ktore sa daju napojit na vasu VS, co v pripade pripojenia na Martico je velmi komplikovane, alebo nemozne, toto neviem posudit na 100 percent v pripade Martica.
  Takze tu je skutocny aspekt ekologie, o ktorom bola rec aj na zastupitelstve, ale nebol poriadne vysvetlený.

  Osobne si myslim, ze nikto nejde robit nove „Martico“, ako vidite napisane hore, ale treba napisat, ze vyhody maju hlavne objekty blizsie ku primarnemu okruhu teplarne, lebo musite dotiahnut rury s mediom do objektu, ale ak by sa dali viacere objekty dohromady, nemal by byt problem zafinancovat aj 300m na pripojku, pre jeden objekt je to dost drahe.

  Pre SVB Jimenickeho 29-41, boli investicie 1.600.000 SK/53110 EUR, setrenie rocne 900.000 SK/29874EUR, navratnost ani nie dva roky, co je fantasticka investicia a navratnost. Pripojka na teplaren v dlzke asi 20metrov. Snad som si udaje zapamatal dobre.

  Je tu slobodny vyber, od koho si co kupite a za ake peniaze. Martico a ani mesto sa nemusi bat masivneho odpajania od Martica /len od neho/, lebo vacsina SVB je dost zadlzena zateplovanim, ktore je v mnohych pripadoch az nerentabilne a predrazene, takze pochybujem, ze by mali este na svoje VS, ale ...

  Co sa tyka Atria, no boli by hlupi, aby isli na Martico, ked si mozu urobit vlastnu VS a mat lacnejsie teplo a ze to robia s“ Vronkom“, asi ma dost VS a tym aj skusesnosti, tak kde je problem?

  2009-09-01 07:21:01

  V energetickej komisii je aj p. Hascik, predtym, ako sa stal poslancom, bol nejakym referentom pre sport na MU Martin, inak nic proti nemu, ale on urcite nestudoval absolutne nic o energetike.

  2009-09-01 00:29:09

  Sledoval som to v TVT a musím uznať že ing. Obšívaný mal pravdu. Ano Martico je medzičlánok a drahý medzičlánok ale je treba zase uznať že su tam odborníci a nie su s nimi žiadne problémy. Ked človek niečo potrebuje zavolá a oni naklušú. Sú to profíci ktorí sa tomu venujú a taktiež aj páni z Termoservisu. Sú to skrátka ľudia ktorí tento obor študovali,chodia po rôznych sympoziach a prednáškach o teple a vykurovaní, ktorí čítaju zákony a vyhlášky. Ale v energetickej komisii je p. Vronka človek, ktorý túto problematiku nikdy neštudoval, človek ktorý je totálny amatér a hádže všetky údaje len z brucha. Myslíte, že on chce ľuďom dobre že ich che poodpájať od Martica a sľubuje im lacné teplo? Nie jemu ide hlavne o provízie ktoré dostáva od výrobcu výmeničiek, ktoré nepreháňa cez firmu ale idu do jeho vrecka. Veď nemá na to ani oprávnenie aby takuto činnosť vykonával.A čo servis? Ak sa niečo stane s výmeničkou no to sa navoláte.

  2009-08-31 12:04:07

  poziadam admina, aby moje dva opakovane prispevky zmazal

  2009-08-31 11:53:31

  pre Gorky:
  tazko uverit, co tu pises, alebo vymenicka v SVB Jilemickeho 3999 /pisem konkretne, nie jedna pani povedale a ty si zle pocula/, slape uz druhy rok bez problemov, patri spolocenstvu a uz sa im investicie vratili, cize brzdi a kolko ma kto deti je jeho problem, ak ich uzivi.

  2009-08-31 11:08:59

  pre Gorky:
  tazko uverit, co tu pises, alebo vymenicka v SVB Jilemickeho 3999 /pisem konkretne, nie jedna pani povedale a ty si zle pocula/, slape uz druhy rok bez problemov, patri spolocenstvu a uz sa im investicie vratili, cize brzdi a kolko ma kto deti je jeho problem, ak ich uzivi.

  2009-08-31 10:52:57

  pre Gorky:
  tazko uverit, co tu pises, alebo vymenicka v SVB Jilemickeho 3999 /pisem konkretne, nie jedna pani povedale a ty si zle pocula/, slape uz druhy rok bez problemov, patri spolocenstvu a uz sa im investicie vratili, cize brzdi a kolko ma kto deti je jeho problem, ak ich uzivi.

  2009-08-31 10:02:28

  Obsivany nieco objasnil, to bola demagogia hrubeho zrna, len tolko

  2009-08-30 02:20:19

  Tak Gallo z Matry a Vronka boli skutocne odhaleni. mta tu o tom pisal uz 29.1.2009, teraz to vsetko potvrdil na vystupeni v MsZ Ing.Obsivany. To su veci, vela Gallov tu mame na jedno nase mesto,vsak pan primator.Vami dosadeny riaditel Gallo sa niekde poti,mozno aj slni,ked MsZ obchadza prave vtedy, ked ma poslancom predlozit spravu a navrh rieseni na byvanie romskej komunity,kde menovaneho tak bravurne suplujete, oponovat argumentom Obsivaneho nedokazete.

  2009-02-24 18:24:17

  Firma VHB Správa bytov je firma založená na jednej osobe a tou je pán Vronka, vďaka tejto osobe patrí bohužial medzi najlepšie a najrýchlejšie sa rozvijajúce firmy v oblati správy bytov a budov na Slovensku. Ten čo mal možnosť porozprávať sa s pánom Vronkom pochopí, že je to v danej oblasti veľmi fundovaný človek a preto je tak úspešný. Nemal som ho moc rád, ale pri problémoch, ktoré naše spoločenstvo malo bol to jediný človek, čo nás z toho dokázal vysekať bez akeľkoľvek škody a nič za to nechcel. Klobúk dole pred týmto pánom a ak sa nezmení jeho charakter nikto nemá veľa šancí proti nemu uspieť.

  2009-02-10 23:19:15

  Pre SVB: Tak vy učtujete v tom shitovom programe už 9 rokov? To ste sakra slabá učtovnička keď vám stále vyhovuje. A bol p. Vronka u vás už tento rok? Alebo sa ho dočkáte niekedy v marci alebo apríli aby ste mohli učtovať rok 2009. Veď stačí aby ho zaťalo v krížoch a 80 spoločenstiev je v prdeli. Ja som ho potreboval minimálne 5x ročne. Len čo odo mňa odišiel hneď naskočila nejaká chyba. Ten program je zastaralý nejde pod Windowsom a veľmi ľahko sa z neho stratia dáta. A navyše pre istotu si musíte všetko preratávať aj na kalkulačke lebo nie je spoľahlivý. Niekto niečo vymyslel, zaspal na varínoch a len nadáva, na to že vývoj ide dopredu a neberie do úvahy jeho zastaralé názory.

  2009-02-10 16:39:24

  Program p. Vronku sme niekoľko rokov používali aj v našom SVB. Ale on musel prísť jedenkrát, aby otvoril nový rok, druhýkrát, aby umožnil vyúčtovanie za predchádzajúci rok a museli sme ho dlho zháňať, aby prišiel a urobil to, čo bolo treba, aby sme vôbec mohli robiť. Okrem toho niekedy program nezmyselne pýtal po jeho odchode heslo, aj keď my sme žiadne heslo nepoužívali a musel prísť znovu. Potom prestalo fungovať zálohovanie NA DISKETY!!! Nemáme dodnes vytlačené peňažné denníky za niekoľko rokov, lebo aj keď sme mu zaniesli diskety a dohodli si tlač PD v jeho firme, niekde sa, zrejme, stratili a tlač PD z jeho programu na laserovej tlačiarni nie je možná. Vzdali sme to s ním a kúpili si nový, moderný program, ktorý nemá problém ani s VISTOU a komunikácia s autorom prebieha cez internet. Takýto program má už množstvo SVB v Martine a funguje už aj pre podvojné účtovníctvo - ako viem, p. Vronka dodnes neumožnil spracovávať podvojné účtovníctvo v jeho programe.

  2009-02-06 20:45:28

  Som účtovníčkou v SVB a v účtovnom programe p. Vronku už spracovávam údaje nášho spoločenstva vyše 9 (slovom deväť) rokov a nemám najmenšie problémy! Program je jednoduchý na obsluhu, zrozumiteľný aj menej zdatným účtovníkom, obsahuje všetky potrebné údaje, dokonca i pre úver z banky, ktorý sme si pred časom brali.
  Osobná účasť p. Vronku je potrebná len pri uzatváraní starého roka a aktualizácii roka nového s tým, že si preberá údaje SVB na ročné vyúčtovanie. Raz za rok je nakoniec vítaná jeho prítomnosť na konzultáciu k rôznym otázkam súvisiacim s chodom nášho spoločenstva. Jeho praktické rady, podložené dlhoročnou skúsenosťou sú vysoko hodnotné a usporili nám už nemalé finančné prostriedky. So spoluprácou s p. Vronkom sme veľmi spokojní a vážime si jeho profesionálny prístup

  2009-02-05 22:52:19

  Gorky nemaš moc presne informácie ja som na tom stretnutí bol. Bolo to v zasadačke mestskeho uradu a okrem Vronku tam sice Gallo ale brat riaditeľa Matry ale to je vlastne jedno oni kopu spolu. Očakávalo sa tam vyše 200 predsedov SVB, ale Vronka to vraj zase dodrbčil lebo nerozposlal pozvánky všetkým. No a čo k tomu dodať, nahovárať SVB na pôde mestskeho uradu, aby sa odpojili od Martica to je riadna trufalosť.


  Stránku spravuje a vytvorila ju spoločnosť Zetagroup Software s.r.o. | online užívateľov 598